Bubblegum

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: O hudbě

Neprofesionální majitel klubu Jabba Point

Autor: Nikol Chrástová

29.11.2013 15:54

Zavítáte-li do Velkého Meziříčí je tu velká pravděpodobnost, že budete projíždět kolem klubu Jabba Point. Ten se nachází v prostorách bývalého klubu Excalibur. V jednom patře je klasická diskotéka, druhé patro je určeno pro fanoušky rocku a aby klub přilákal více lidí, majitelé se rozhodli, že si párkrát do měsíce pozvou kapely z Vysočiny, aby něco zahráli. Po tenhle nápad by to bylo hezké.

Už to, že majitel kapelám oznámí, že pokud u něj chtějí hrát, ať si seženou zvukaře, protože on jej platit nebude, je poněkud podivné. Nicméně v klubu tento týden vystupovaly kapely Black Dolphins a Vernus, a protože jeden z členů kapely je i zvukař, rozhodl se, že obě kapely nazvučí sám. Což nebyl problém do té chvíle, kdy se postavil za mikrofon, vzal do ruky kytaru a zvučení začalo zlobit. Odbíhat uprostřed písní nemohl a tak svůj playlist kapela musela hrát s mizerným zvučením. 

To se však nelíbilo majiteli klubu, který během každé písničky běhal za kapelou a říkal jim, co si mají zhlasit, co si mají ztlumit - povětšinou zcela scestně, protože bicí si opravdu ztlumit nemohli a zhlasit mikrofon zpěvačky bylo také nemožné, když byl prostor natolik malý, že repráky byly pár metrů od ní a při zhlašení mikrofonu se místností linulo hrozivé pískání.

Po konci vystoupení majitel kapele oznámil, že jim nebude nic platit, ačkoli slíbil zaplatit cestovné a další výdaje spojené s vystoupením. Když se mu kapela snažila rozumně vysvětlit tím, že nemohli hlasitost bicích ovlivnit a že v podstatě vše, nač si majitel ztěžuje, není jejich chyba, začal kapelu zesměšňovat a urážet. Vrcholem všeho bylo, když jednomu ze členů kapely začal vyhrožovat napadením, jelikož mu došli argumenty.

Za sebe mohu říct, že jsem měla zcela pokažený večer, protože majitel neustále zasahoval do vystoupení a s kapelou se začal dohadovat před hosty, což bylo nejen neprofesionální, ale také ubohé. V Jabba Pointu mě už rozhodně nikdo nikdy neuvidí, protože předraženou vodku si můžu dát v každé jiné hospodě, kde je alespoň slušný majitel a své oblíbené kapely si zkrátka zajedu poslechnout na fesťák nebo si je pustím na Bandzone.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Nikol Chrástová

Blog jedné lepivé žvejkačky.
Bubblegum
Oblíbenost autora: 10

O autorovi

Vem si bič a vem si pouta, moje touhy stejně nespoutáš... A i když v to tajně doufáš, nikdy nebudu vaše loutka.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA